SSB Başkanı İsmail Demir Azerbaycan’da

Gerçekleştirdiği ziyaret sırasında basına açıklama yapan İsmail Demir; hava savunma sistemi, Azerbaycan ile ilişkiler ve Türk savunma sanayiine olan ilgiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TRT Haber’in aktardığına göre Demir, yerli hava savunma sistemlerinin devreye girdiğini ve seri üretimlerinin başladığını açıkladı. Bu yıl içinde bazı yabancı kaynakların yerlileşeceğine değinen Demir; insansız kara, hava ve deniz araçlarının yaygınlaşacağını belirtti.

Bunun yanı sıra Türk savunma sanayii ürünlerine artan yoğun ilgiye dikkat çeken SSB Başkanı, bu ilginin devam edeceğini söyledi.  Harekat sırasında alınan dersler ile beraber daha güçlü olmak için iki ülkenin de hazır olması gerektiği şeklinde konuştu.

“Azerbaycan ile ortaklık gündemde”

Demir, Azerbaycan’ın sahada kabiliyet gösteren ve fark doğuran tüm Türk ürünleri ile ilgilendiğini söyledi ve “Harekat sırasında alınan dersler ile beraber daha güçlü olmak için iki ülke de hazır olmalı. Kardeşlerimizle muharebe sırasında olduğu gibi sonrasında da faaliyetlerimiz sürüyor. Azerbaycan ile tesis kurma, ortaklık oluşturma, teknoloji paylaşımı ve transferi gündemde…’’ ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.