TOGG, blockchain çözümleri için Ava Labs ile anlaştı

 CES 2022’de duyurulan iş birliği ile aslında TOGG’un blockchain konusunda tüm işlerini Ava Labs yapıyor olacak. 

Webrazzi’nin haberine göre TOGG teknolojik ürünlerini çeşitli ortaklıklarla geliştirmeye ve tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda Togg ve Avalanche blockchain’ini geliştiren Ava Labs, akıllı kontratlar ile güvenli ve hızlı mobilite hizmetleri geliştirmek üzere stratejik bir ortaklığa gitti.

Intermodal olarak adlandırılan karma modele sahip TOGG Navigasyon sistemi sayesinde kullanıcılar farklı ulaşım çözümleri kullanarak seyahat etme imkanı sahip olacak. Kullanıcılar, TOGG akıllı cihazlarını önceden rezerve edilmiş şarj istasyonunda park ettikten sonra scooter ile yolculuğa devam edebilecek ya da çevredeki kahveciden kahvesini alabilecek. Bu ürün ve hizmetler karşılığında da TOGG akıllı cihazın kullandığı blockchain teknolojisi ve akıllı kontratlar ile hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapabilecek. Ayrıca araçta yapılan bakım ve değişen parçalar blockchain üzerinde tutulacak, böylece güvenilir bir ikinci el piyasası oluşacak.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Ava Labs ile yapılan iş birliği TOGG kullanıcılarının deneyimini başka bir noktaya taşımak istediklerini söylüyor. Karakaş’ın dediğine göre tüm mobilite ekosistemine dahil olan iş ortakları, TOGG kullanıcıları ve hatta TOGG sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek. 

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Avalanche’ın tamamlanma süresi bakımından blockchain üzerinde en hızlı akıllı kontratlara sahip ve küresel çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabildiğini ve TOGG’un vizyonunu gerçekleştirmesine destek olmak için iş birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söylüyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.