Yunanistan Hükümet Sözcüsü: Tetikte olmalıyız

Ege ve Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanları üzerinden sürekli olarak gerginlik yaşayan Türkiye ve Yunanistan ile ilgili olası savaş senaryoları konuşulmaya devam ediyor.

Akdeniz’de GKRY ve Meis adaları üzerinden gerginliği artıran Yunanistan’ın üst düzey devlet görevlileri de gerginliği tetikliyor.

Ege adalarını uluslararası hukuka aykırı bir biçimde silahlandıran ve Türkiye’yi gerek siyasi gerek de muharebe alanında kışkırtmaya çalışan Yunanistan tarafı, savaş söylemleri ile kendi halkında mobilizasyon sağlamaya çalışıyor.

Askeri güç olarak Türkiye’nin rakibi olamayacak seviyede bir envantere sahip olan Yunanistan, Batılı ülkelerin desteğini alarak hukuksuz eylemlerine devam etmek istiyor.

Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gergin süreçle alakalı açıklamalar yapan Yunanistan Hükümet Sözcüsü Ioannis Oikonomou; Yunan hükümetinin gerginliği tetikleyen ifadelerine bir yenisini ekledi.

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Ioannis Oikonomou yaptığı açıklamada;

“Tetikte olmalıyız. Ne siyasi ne de tarihi olarak saf davranamayız. Türklerin uzun süredir devam eden provokasyonlarını hafife alamayız.

Aynı zamanda sakiniz. Korkmak için sebep yok. Gerekli caydırıcı güce sahibiz.” şeklinde konuştu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.