Yurt içindeki terörist sayısı 200’ün altına düştü

Terörle mücadelede yürütülen çalışmalar meyvesini vermeye devam ediyor. Ülkedeki terörist sayısında büyük oranda düşüş yaşandığı ortaya kondu.

Açıklama Süleyman Soylu’dan geldi. Edirne’nin Keşan ilçesinde Gökçetepe Milli Parkı’nda düzenlenen AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Eğitim ve Motivasyon Kampı’na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı konuşmada, Türkiye’nin terörle mücadelede önemli bir noktaya geldiğine dikkat çekti.

Süleyman Soylu, Türkiye’deki terörist sayısının ilk kez 200’ün altına gerilediğini, “Bu akşam itibarıyla Türkiye’deki terörist sayısı, içerideki ilk kez 200’ün altına düştü, sayı 197’ye geldi. Bunu şunun için söyledim; terörden arındırılan Türkiye, huzurlu bir Türkiye’dir.” ifadeleriyle açıkladı.

Terör bölgelerindeki terörle mücadele sonucu eğitim oranlarında da artan bir gelişme yaşanıyor. Bakan Soylu, Hakkari’de 2016-2018 yılları arasında tıp fakültesini kazananın olmadığını, 2019-2020 yıllarında 4 olduğunu ve 2020-2021 yıllarında ise 19’a yükseldiğini işaret etti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.