Cobra II ve Ilgaz II zırhlı araçları Fildişi Sahili’nde

Türk savunma şirketlerinin yerli ve milli imkanlarla ürettiği zırhlı araçlar farklı coğrafyalarda boy göstermeye devam ediyor.

Otokar tarafından geliştirilen Cobra II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) ile Nurol Makina tarafından üretilen Ilgaz II Zırhlı İç Güvenlik Aracı, Fildişi Sahili’ne ihraç edildikten sonra görüntülendi.

Ülke medyasında yer alan haberlerde, 7 Ağustos’da gerçekleştirilecek olan Fildişi Sahili’nin 62’inci Bağımsızlık Günü törenlerinde Türkiye’den alınan bahsi geçen araçların geçiş yapacağı aktarıldı.

Söz konusu haberlerde, 52 adet Cobra II TTZA’nın halka sergileneceği ifade edilirken TTZA’ların yeni olması ve aralarında çok sayıda Jammer aracı bulunması dikkati çekti. Törende görücüye çıkıcak olan Ilgaz II zırhlı aracı daha önce de Ruanda’da görüntülenmişti.

COBRA II 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

COBRA II 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç müttefik ülke ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ileriye dönük gereksinimleri doğrultusunda geliştirildi. Üstün teknik ve taktik özelliklere sahip modüler bir platform olarak öne çıkıyor.

Üstün hareket kabiliyetinin yanı sıra COBRA II; arttırılmış balistik ve mayın koruması, geniş iç hacim, yüksek taşıma kapasitesi sunuyor. COBRA II geniş silah entegrasyon ve görev donanım ekipman opsiyonları sayesinde sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil birçok görevde yer alabiliyor.

COBRA II modüler yapısı sayesinde; personel taşıyıcı, silah platformu, KBRN keşif, kara gözetleme radar, iç güvenlik, ambulans ve komuta kontrol araç konfigurasyonlarına ihtiyaç duyulan farklı görevlere uyarlanabiliyor ve isteğe bağlı olarak amfibik seçeneği ile sunuluyor.

Ilgaz II Zırhlı İç Güvenlik Aracı

ILGAZ-II 4×4 Zırhlı İç Güvenlik Aracı, Nurol Makina tarafından, özel harekât birlikleri, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskün mahal ve kırsal alanlarda kamu düzenini tesis etme, ani müdahale, yasadışı gösteri ve toplumsal olaylara müdahale etmek maksadıyla tasarlanmış özgün bir platform olarak öne çıkıyor.

ILGAZ-II 4×4 Zırhlı İç Güvenlik Aracı’nın tasarımı ve geliştirilmesinde personelin koruma gereksinimleri dikkate alınmış ve güven içinde kullanım sağlayacak bir platform üretildi.

ILGAZ-II 4X4; İç Güvenlik Aracı, Olay Yeri İnceleme Aracı, Zırhlı Muharebe Aracı, Zırhlı Keşif ve Güvenlik Aracı, Komuta Kontrol Aracı, Zırhlı Ambulans gibi kullanıcının değişik ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunuyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.